Pleksi Tabela

Renkli ve renksiz olarak çeşidi bulunan plastik camdır. Saydam ve yarı saydam olarak iki çeşittir. Kolay işlenebilen, kesilebilen, delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Tabelalarda 3 mm- mm- 8 mm ve 10 mm olarak kullanılmaktadır. Camdan daha dayanıklıdır. 3 mm ve 5 mm kırılsa dahi cam gibi parçalanmaz bu sebebi ile sanayide tercih edilmektedir. İş güvenliği ve fabrika şartlarında çok sık kullanılma sebebi kırılma halinde iş kazasına yol açmamasıdır. Döküm levhadır bu sebeple istenilen ölçüde dökümü yapılabilmektedir. Kesimde sorun çıkarmaz. Isınınca şekillendirmede sorun çıkarmaz, şişme yapmaz. Teknik özelliklerde polimer sayısı yüksektir bu sebeple kolay şekillenir.

Darbelere dayanıklıdır camdan altı kat daha dayanıklıdır. Işık geçirir bu sebeple tabelalarda sıkça tercih edilir. %92 ışık geçirir. Işık geçirgenliği cama göre % 20 azdır. İç mekan ve dış mekan uygulamalarda sıkça kullanılır. Marka mağazaların %90’ı pleksi tabelayı tercih etmektedir. Pleksinin şekillenmesi için 120 derece ile 150 derece arasında pleksi büküm makinasında istenilen şekil verilir.

Soğuduktan sonra sıcakken verilen formda sabit kalır. Tabela haricinde, klimalık, dekorasyon, şikayet ve öneri kutusu yapımında, fabrika isimliklerinde, bölüm departman yönlendirmelerinde, vitrin standlarında, fuar standlarında gibi bir çok reklam alanında kullanılmaktadır.

Pleksi cnc ‘de kesildikten sonra yüz üstü yatırarak üstündeki jelatini çıkartılır. Kenarları kesilen parça ile ısıtılarak birleştirilir daha sonra arka kısmına modül led sistemi döşenir. Tabelanın arka kısına yapıştırılan modül ledlerin kaç cm uzaklıkta olması matematiksel ve uzman hesap gerekmektedir. Farkol güvencesi ile uzman ekibimizin gelişi güzel değil, hesaba dayalı yerleştirme sistemi ile ışık en doğru açıdan pleksiden ışık yansımaktadır.

Pleksi 1
Pleksi 2
Pleksi 3
Pleksi 4
Pleksi 5
Pleksi 6
Pleksi 7
Pleksi 8
Pleksi 9
Pleksi 10
Pleksi 11
Pleksi 12
Pleksi 13
Pleksi 14
Pleksi 15