Metal Etiketler

Serigrafi baskı, süblimasyon baskı, asit oyma ve lazer tekniği ile yapılan etiketlerdir. Alüminyum, pirinç yada paslanmaz çelikten yapılır. Üretim yöntemine göre dayanıklılık değişir.

Serigraf baskı etiket: Elek baskıdır. Broz yada paslanmaz çelikten dokunur.Esnekliği çok azdır. Kolay büyülür kırılır. Etiketin üzerine elleyince düzdür.

Süblimasyon baskı etiket: Kimyalar ile yapılan renklerin kağıda aktarıldıktan sonra 180 derece ısı presi ile süblimasyon laklı eleksallı alüminyuma aktarılmasıdır.İç mekanlarda genelde kullanılır. Asansör ve pano etiketleri bu tarzdır.Geçişli renkler kullanılabilir. Etiketin üzerine elleyince düzdür.

Asit indirme etiket: Asit kullanılarak yapılan etikettir. En dayanıklı etikettir, göçertme olmuş etikettir. Yüksek sıcaklık,yağlı, nemli, kirli yüzey, deniz tuzu gibi şartlara dayanıklıdır. Nemin yüksek olduğu süt fabrikaları, yüksek sıcaklıkta çalışan otomotiv, ve makine sanayi tercih etmektedir. Etiketin üzerine elleyince göçüklük fark edilir. Yazılar içeri hafif göçüktür.

Lazer Baskı etiket: Lazer yazıcıların ışınlarıyla metali yazdığı etikettir. Lazer markalama farklı boyutlarda oval gibi farklı şekillerde yapılabilmektedir. Lazerin yüksek ışınları ile metalin üst yüzeyine yazılmadktadır. Mobilya, otomotiv bir çok sektörde kullanılmaktadır. Hızlı ve seridir.

Metal Etiket 1
Metal Etiket 2
Metal Etiket 3
Metal Etiket 4
Metal Etiket 5
Metal Etiket 6