Germe Vinil Tabela

Vinil dediğimiz aslında vinlexdir ve içinde petrol türevi pvc, muşamba özellikli bir nevi kumaştır. Kalınlıkları yanı sıra dokuma sıklığına göre de değerlendirilir. Lif kalınlığı onun kalitesini belirler. Çin vinili işçiliği ucuz olması ve kalitesizliği sebebiyle iki günlük afişlerde tercih edilmektedir. Kalitesiz bir üründür. Farkol güvencesi ile Avrupa vinilleri kullanmaktayız. Dayanıklı ve kaliteli olan ürünler uzun vadede kullanılmaktadır.
Baskı olacak vinil sır kaplı olması gerekir. Aksi takdirde genleşme sırasında dağılır. Rüzgar, yağmur, kar gibi dış sebeplerden kolayca deforme olur. Vinil tabela metalden yapılan kasanın üzerine gerilerek montaj yapılır. Krom tuval sedye barlar içle çerçeveyi germek için pens kullanılır. İyi bilen bir usta tarafından zımbalanır. Zımbalamada olacak bir hata ilerde gerginin hava almasına ve rüzgar alan bir yerde ise patlamasına sebebiyet verir.

Germe vinil ışıklı ve ışıksız olarak iki çeşittir. Eskiden ışık olarak floresan döşerdik artık yeni teknoloji ile şerit modül led sistemi konmaktadır. Vinil hafif olması sebebiyle rüzgar alan bir yere yapılırsa rüzgarın gücü ile çok kuvvetli cisimleri fırlatabilir, montajının çok doğru yapılması gerekir. Rüzgar alan bir bölgede ise arkasına OSB malzeme konulmalıdır.
Vinil baskı ve montajı bir günde olabilmektedir ama baskıda solventin uçup en güzel görüntüyü vermesi için beklenmelidir.
Avrupa dökme vinil brandalar UV-Latex- solvent eco solvent makinalarında baskı yapılır. Kalınlıkları 400 gr ile 510 gr arasında değişmektedir. Frontlit (Dıştan Aydınlatmalı), Backlit (İçten Aydınlatmalı), Blackout (Arkası Siyah), Mesh (Delikli Vinil), Refleklif Vinil,Solvent bazlı vinil, Canvas olarak çeşitlenmektedir.

Doğru vinil çeşidi ve doğru gr’da üretim yapabilmek için tecrübe ve bilgi birikimi gerekmektedir. Uzman Ekibimiz keşiften sonra vinil olacak yer edütü ve matematiksel hesapları ile en doğru çözümü sunmaktadır.

Germe Vinil 1
Germe Vinil 2
Germe Vinil 3
Germe Vinil 4
Germe Vinil 5
Germe Vinil 6