Forek Tebala

Foreks diğer adı dekota pvc esaslı bir malzemedir. 2mm kalınlıktan başlayıp 20 mm kalınlığa kadar ölçüsü vardır. Tabelalarda ağırlıklı olarak 3mm, 5mm, 8mm ve 10 mm kullanılır. El ve CNC de lazer kesim ile işlenmektedir. 3 mm ve 5 mm falçata ile kolaylıkla kesilebilmektedir. Hafif bir malzeme olduğu için fabrika içi mekanlarda çokça tercih edilmektedir. Yüzeyi pürüzsüz olduğu için folyo baskılar kolaylıkla yapılmaktadır. Fiyat olarak diğer tabela malzemelerinden daha uygundur.
İş güvenliği tabelalarında foreks malzeme tercih edilir çünkü hafif bir malzemedir. 30 cm 50cm yada 50 cm’e 70 cm gibi ölçüler fabrika içi iş güvenliği tabelalarında tercih edilir. Foreks malzeme hafif olduğu için her hangi bir deprem gibi afet durumunda çalışanın kafasına bile gelse zarar vermez.
Hafif malzeme olduğu için taşınması kolaydır. Fiyatı uygudur. Kutu harf tabelaların yan taraflarında foreks( dekota) tercih edilir. Dekota malzeme ışık geçirmez bir malzemedir. Bu sebepten önü pleksi olan kutu harf tabelalar için uygundur.

Dekota dekupe edilerek maskot tarzı görsel çalışmalar edinilebilir. Tabelaların fiyatının uygun olmasını isteyen işletmeler germe vinil yada dekota tercih etmektedir. Foreks tabaka ölçüleri 156 cm 305 cm dir. Bu ölçülerin dışındaki foreks uygulamalarda ekli şekilde olmaktadır. Ortalama m2 4,8 m2dir. En çok beyaz renkte pcv foam (dekota) tercih edilir. Uzun ömürlü bir malzemedir. Yağmur, kar, güneş gibi dış etkenlerden etkilenmez. Testere ile kesilebilir, 3mm’e kadar zımba ile delinir, yapıştırabilir. İç ve dış mekan kullanıma uygundur. Yönlendirme levhaları ve iş güvenliği levhalarında sık kullanılır. Folyo ile kaplanabilir.
Firmalara en uygun mm’de foreks kullanımı önemlidir. Ölçüye göre doğru mm de kullanılması gerekir aksi halde sorun çıkarır. Farkol güvencesi ile en doğru ölçüde foreks kullanımı konusunda müşterilerimizi yönlendirmekteyiz. Doğru keşif, doğru ölçü, doğru kalınlık.