Totem

Açık hava reklamcılığında uzaktan görünebilen şehirler arası yollarda, fabrika önlerinde, uzaklığa göre boyu ayarlabilir tabelalardır. Uzaktan görünebilen gösterişli tabelalardır.
Totem uzmanlar tarafından yapılmalıdır aksi halde büyük kazalara sebebiyet verebilir. Rüzgar ve afet durumlarında boru çapı, beton ve ankaraj sistemindeki zayıflıklıklar yada yanlış hesaplamalar yüzünden ciddi kazalar olabilir bu sebepten uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Belediyeden izin alınarak yapılması gereken bir tabeladır çünkü bazı işletmeler belediyenin yeri olan yol kenarlarına düşünmektedir. İlgili belediyenin ilan ve reklam departmanıa yapılacak totemin çizimi ile birlikte gidilip izin alınması gerekmetedir. İlan ve reklam yönetmeliğnde yıllık reklam gideri ışıklı ve ışıksız olarak değişmekle birlikte ışıklı tabelalar ışıksız tabelanın iki katı vergisi olmaktadır. Totem tabelanın kafa kısmı germe vinil, pleksi kutu harf, alüminyum kutu harf ve farklı malzemelerden olabilmektedir.
Totem tabelanın üst kaset (kafa) genişliğine göre boru seçilmektedir. Kaset yüzeyine çarpacak rüzgar rüzgar şiddetine göre statik hesaplaması yapılmaktadır. Dört sene önce saatte 130 km hızla rüzgar yaşamıştık şiddetli rüzgarlara göre hesaplama yapılmalıdır.

Ankaraj bağlantıları için ankaraj çukuru kazılması gerekmektedir.
Beton kaide rüzgara göre hesaplanmalıdır.Beton döküldükten belli bir süre sonra tabela montajı yapılır. Ankaraj bulonları ankaraj plakası somunlarla bağlandıktan sonra akaraj teraziye gelmelidir.Yağmur birikmemesi için belli bir eğim verilmelidir.

Totem Tabela Avantajları:

  • Uzak mesefaden görünme özelliği ile açık havada çok sayıda insana ulaşır.
  • Firmanın gücünü temsil eden bir tabeladır. İnsanlarda merak uyandırır.
  • Marka bilinirliğini arttırır.
  • Bilboard ve raket gibi açık hava ürünlerinden çok daha hesaplıdır.
  • Uzun vadeli ve akıllı bir marka yatırım aracıdır.
Totem 1
Totem 2
Totem 3
Totem 4
Totem 5
Totem 6