Dijital Baskı

Dijital olan görsel yada fotoğrafın herhangi bir metal üzerine baskımıdır. Dijital baskı bilgisayar destekli çalışmaktadır. Ofset baskı mürekkeple çalışma prensibi vardır. Dijital baskılar daha seridir,kalıp alınması gerekmez. Dijital baskıya uygun bilgisayar programında fotoğraf ve görselin çizilmesi yeterlidir. Bilgisayar ortamında photoshop, illustrator’de yine bir Adobe ürünüdür.

Photoshop’un aksine vektörel tabanlı çalışır, corel draw, RGB, CMYK, Gray gibi renk seçenekleri olan Corel’in en büyük avantajlarından biri, yüksek kalitedeki çalışmaları diğer programlara oranla daha düşük boyutlarda kaydetme imkanı verir böylece mail göndermede de avantajlı olur.Indesing dergi,katalog gibi tasarımlarda kullanılır.Autocad ve 3DSMax. Bu programlarda çizilen tasarımlar dijital baskı makinaları ile basılmaktadır.
Diital baskı folyo,araç kaplama, cephe kaplama,mobilya gibi pürüzsüz olan yüzeylerde kullanılmakta.Afiş ve germe vinil gibi tabela olmaktadır. İç ve dış mekanda kullanılmaktadır. Dış mekanda yağmur, kar ve güneşten yıllar geçtikçe etkilenmektedir.

FOLYO: Dijital baskılarda kullandığımız malzemedir. Boyu 1mt olan rulolar halinde satılmaktadır. Orafol ve unifol gibi markaları olmaktadır. Uzakdoğu folyoları kalite açısından başarısız olup,
Farkol güvencesi ile mükemmel dayanıklılık olan folyoları kullanmaktayız. Ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ön planda olan firmamız için dijital baskıya dahil tüm uygulamalarımız bizim imzamızdır.