Araç Kaplama

Dijital baskısı olan araç folyosu (cast folyo) 3M, Hexis, Oracal, Avery Dennison, Kpmf Gibi markalarla araça kaplama işlemi yapılır. Çok soğuk havalarda araç kaplama yapılmaz. Folyonun kaliteli olması önemlidir. ‘’0,11-0,13 ‘’ mm aralığında folyolardır. Hava kanallı olup aracın üzerinde kabartma veya deformasyon ile estetiği bozmaz. Piyasada uzak doğu folyoları kullanılmaktadır. Bu folyolar kalitesiz olup aynı zamanda aracın boyasına zarar vermektedir.

Araç folyo kaplama etkili reklam alanı olup, gün içinde hareketliliği ile bir çok kişiye ulaşmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu ve dur kalkların çok olduğu Şehir içi trafiğinde çok etkili bir reklamdır.Araç kaplama aynı zamanda çizilme ve solmalara karşı aracı korur.

Araç kaplama için alınan reklam ve ilan vergisi diğer tabela gibi dış cephe reklamlarından da alınan vergidir. Günümüzde araça yapılan işlemin fotoğrafı dışında reklam firmasının kestiği faturadaki ölçüleride kontrol etmektediler.

Farkol güvencesi ile araç kaplamalarda 3M, heis yada Oracal marka cast folyo kullanmaktayız.Araç kaplama işçiliği son derece önemli olup herhangi bir baloncuk olmuşmaması için hassas kaplama uygulaması yapmaktayız.