Alüminyum Tabela

Alüminyum tabela ise alüminyum levhalarda yapılacak olan grafik veya harfler yardımıyla Cnc routerlar ile cihazlarınızı istenilen yapıda ve ölçülerle kesilmekte. Kesilmekte olan bu parçalar ise kenarlarını bükülerek elektrostatik boyalarla istenilen renklerle boyanmakta. Alüminyum tabelada ise 2 model vardır. Birincisi önden ışık ( Önden ışıklı) yayan ve pleksiglass malzeme olarak kullanılan bir modeldir. İkincisi ise alüminyum malzeme kullanılarak ışığı zemine doğru arkasından yayar.( Ters ışıklı)
Alüminyum (alecobond) oyma tabelaları şık görünümleri sebebiyle çok beğenilmektedir. Demir karkası hazırladıktan sonra üstüne takoz led bağlantıları yapılır. Eski teknoloide şerit led sistemi kullanılıyordu günümüz teknoloisinde su geçirmez soğuk ve sıcaktan etkilenmeyen takoz ledler kullanılmaktadır. Alüminyum tabaka cnn’de kesildikten sonra Dekupajı yapılır .Pleksi glass malzeme dekupe edilen parçanın altına gelir. Dekupajı yapılan alüminyum parçanın altında dişi olarak pleksi olur.

Led ışıklar yandığı zaman ışık geçiren pleksi malzemeden yazılar ve logo gözükür. Kompozit oyma ile alüminyum oyma tabela sistem olarak aynıdır. Kompozitten ve alüminyumdan ışık çıkmaz, pleksi olan yerlerden ışık yansır. Genelde kutu harf olmayan pleksi kullanılır. Dışarı doğru pleksi çıkıntı olmadığı için alçak seviyedeki yerlerde kullanılması uygundur. Site tabelaları için idealdir.

Alüminyum Tabelaların Avantajları

  • Ana Malzemeleri alüminyum oldukları için uzun ömürlüdür.
  • Elektrostatik boyaların koruma özellikleri tabelaların hava koşullarına etkilenip ve paslanmasında engellenir.
  • Aydınlatmalarda sistemlerinde daha da gösterişli hale gelirler.
  • Firmaların da uzaktan tanınmalarını ve müşterileri kendisine çekmeyi tercih edilmeli.
  • İstenilen ölçülerde ve tasarımlarda yapabilmekte.
  • Firma renkleri açısından da kullanılan özel bir boya ile bire bir renk tonları ile tutturabilir.